طرح درس روزانه بر اساس برنامه درسی ملی
|
کلاس :اول نام آموزگار :رضا کار گذار
|
تعداد دانش آموزان :36
زمان : 45 دقیقه |
بخش یا تم :درس
موضوع درس : یک روز برفی |
محیط آموزشی :کلاس درس
روش تدریس :تلفیقی |
|
مراحـل تدریـس
|
|||
|
1- آمادگی : 5 دقیقه 2- طرح موضوع درس جدید : 5 دقیقه 3- ارائه درس جدید (فعالیت های یاددهی) : 20 دقیقه |
4- جمع بندی و نتیجه گیری از درس : 5 دقیقه 5- ارزشیابی از درس (سوالات پایانی) : 5 دقیقه 6- تعیین تکلیف و اختتامیه جلسه : 5 دقیقه |
||
|
هدف کلی درس : اشنایی دانش اموزان باحرف (ف) |
|||
|
هدفهای درس بر اساس برنامه درس ملی ( اهداف جزئـی ) |
مراحل ، الگو و روش های تدریس |
وسایل آموزشی |
|
|
عاطفی : 1-علاقه مند کردن دانش اموزان به روز برفی ودرست کردن آدم برفی. 2-ایجاد علاقه مندی به یادگیری (ف)در دانش اموزان.
مهارتی: 1-پوشیدن لباس مناسب برای روز برفی 2-تشخیص حرف (ف)دراول ، وسط وپایان کلمات. نگرشی : 1-دانش اموزان با حرف (ف) اشنا می شوندوصدای آن را درست تلفظ می کنند. 2-دانش اموزان یاد می گیرند که چگونه حرف (ف) را در کلمات متفاوت بکار ببرند. 3-دانش آموز را علاقه مند بهشرکت در راهپیمایی کنیم. |
تلفیقی پرسش و پاسخ {بین معلم و دانش آموزان} نمایشی فیلم آموزشی} توصیفی توضیحی{معلم مطالب را به دانش آموزان میگوید}
بحث وگفتگو
|
کتاب درس جدول حروف الفبا کارت های تصویری پاورپوینت
|
|
یب
|
آمادگی |
سلام و احوال پرسی ،حضور وغیاب ،برسی وضعیت روحی وروانی دانش اموزان |
|
ارزشیابی تشخیصی |
1-از درس قبل سوالاتی پرسیده شود(درس حرف (گ))
2-سوالاتی درمورد روز برفی تابرسی کنیم سطح اطلاعات دانش اموزان را درمورد درس |
|
فضا و مدل کلاس |
Uشکل . |
|
تکنیک آغاز کننده |
معلم می تواندتصاویری از ادم برفی ،برف بازی کودکان یا ورزشهایی که در برف انجام میشود رابه دانش اموزان نشان دهدودر او ایجاد انگیزه کند . |
|
روش تدریس |
با کا غذ کلمات گروه بندی میکنیم،دانش اموزان در گروه قرار گیرندوبا اشاره به انها از هر گروه بخواهیمکه خوب نگاه کنندودر باره ی آن م کننددانش آموزان با دقت م می کنند بازدن درس در بین دانش اموزانو گوش کردن مشکلات تلفظی وگفتاری دانش اموزان رارفع کنید دانش اموزان ،رفع اشکالات به م ادامه دهند.از هرگروه که جمله ای رادرباره ی نگاه آماده کنند وباانتخاب نماینده انرا بیان کنند (کیف،کفش،آدم برفیوبرف)را نشان می دهیم وتمام کارت هاراهم (گروهی وانفرادی )دانش اموزان تصویری رابیان می کنند (گروهی یا انفرادی).بانصب کارت های تصویری روی تخته توجه بچه ها را جلب می کنیم وبه آنها می گوییم که نشانه وصدایی که امروز یاد میگیرند بعد صدای انرا ازبچه بخواهید وازانها بخواهید که شکل انرا یادبگیرند.بعد اشاره میکنیم که صدای (ف)دوشکل داردو آنها را تشویق می کنیم تا کلمات زیر هر تصویرو بعد متن درس راباهم وتک نفره بخوانند .دانش اموزان شکل(ف)را آشنا می شوند تا انرا بازی می کنند ابتدا کلمات زیر تصاویر کوچک وسپس متن درس رامی خوانند از دانش اموزان می خواهیم درجدول حروف الفبا حرف (ف)رامشخص کند . |
|
ارزشیابی پایانی |
از دانش اموزان می خواهیم کلماتی که دارای حرف (ف)هستند راروی تخته سیاه بنویسند |
تعیین تکلیف |
دانش اموزان با حرف(ف)اشنا می شوند وصدای انرا درست تلفظ می کنند –یادگیر ینوشتن (ف) |
,دانش ,درس ,اموزان ,ف ,دقیقه , ,دانش اموزان ,حرف ف ,5 دقیقه ,می کنند


درباره این سایت