محل تبلیغات شما

طرح درس روزانه بر اساس برنامه درسی ملی

 

کلاس :اول


نام آموزگار :محیافیروزی

 

تعداد دانش آموزان :36

 

زمان : 45 دقیقه

بخش یا تم :درس

 

موضوع درس : خاطرات انقلاب

محیط آموزشی :کلاس درس

 

روش تدریس :تلفیقی

 

مراحـل تدریـس

 

1- آمادگی : 5 دقیقه

2- طرح موضوع درس جدید : 5 دقیقه

3- ارائه درس جدید (فعالیت های یاددهی) : 20 دقیقه

4- جمع بندی و نتیجه گیری از درس :      5 دقیقه

5- ارزشیابی از درس (سوالات پایانی) :     5 دقیقه

6- تعیین تکلیف و اختتامیه جلسه :    5 دقیقه

هدف کلی درس : اشنایی دانش اموزان باحرف (ط)

هدفهای درس بر اساس برنامه درس ملی ( اهداف جزئـی )

مراحل ، الگو و روش های تدریس

وسایل آموزشی

شناختی :

1-آشنایی دانش آموزان با حرف (ط)آشنا می شومدوصدای انرا درست تلفظ می کنند.

2-آشنایی دانش آموزان رویداد ووقایعی که در دوران انقلاب رخ داده رابدانند.

3-کارهایی که در دهه یفجر انجام می شود رابدانند وانجام دهند.

مهارتی:

1-دانش آموزان در راهپیمایی 22بهمن شرکت کنند.

2-دانش آموزان بتوانندحرف (ط)در کلمات بکار ببرند .

3-دردهه فجردرتزئین کردن مدرسه وکلاس به دوستانشان کمک کنند.

نگرشی :

1-ایجاد حس میهن دوستی در دانش اموزان .

2-احساس علاقه به امام وشهدا دررفتار دانش آموزان.

3-دانش آموز را علاقه مند بهشرکت در راهپیمایی کنیم.

تلفیقی

پرسش و پاسخ {بین معلم و دانش آموزان}

نمایشی{وسایل هنرمندان-

فیلم آموزشی}

توصیفی

توضیحی{معلم مطالب را به دانش آموزان میگوید}

 

 

 

 

 

 

 

کتاب درس

تخت وگچ ،جدول حروف الفبا کارت ها نشان دادن تصویر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یب


 

آمادگی

سلام و احوال پرسی ،حضور وغیاب ،برسی وضعیت روحی وروانی دانش اموزان

ارزشیابی تشخیصی

از درس قبل سوالاتی پرسیده شود(درس حرف (ض))

1-پرسیدن سوالاتیدرمورد انقلاب تاسطحاطلاعات دانش امزان رابسنجیم؟         2-دانش اموز با حرف (ط)اشنا میشودوصدای انرا درست تلفظ میکنند.

3-رویداد وحوادثی راکه در دوران انقلاب رخ داده رابگویند.

فضا و مدل کلاس

Uشکل .

تکنیک آغاز کننده

معلم با آوردن تصاویری از شعار دادن مردم درخیابان وپرچم ایران وتصویری از امام در دانش اموزان ایجاد انگیزه کند .

روش تدریس

معلم بعد از ایجاد انگیزه ابتدا از داتش اموزان سوالاتی در مورددوران انقلاب می پرسد تا دانش اموزان به سوالات پاسخ دهند.مثلا رهبر انقلاب اسلامی چه کسی بوده است ودانش اموزان پاسخ میدهند امام خمینی سپس معلم خود توضیحات تکمیلی در مورد انقلاب می دهد(مثلا هدف از انقلاب)استقلال ملت ایران ودستاورد ازادی از زیر سلطه شاه ستمگر سپس حرف (ط )رابه دانش اموزان معرفی میکنیم.حرف (ط)راتلفظ میکنیم دانش اموزان به حرف معلم گوش میدهند حرف (ط)را تلفظ می کنند سپس معلم درس رامی خواند واز دانش اموزان می خواهد ک کلماتی که دارای حرف (ط)است را از کتاب انتخاب وعرفی کنند.معلم از دانش اموز می خواهد از روی کتاب درس را رو خوانی کنند ودانش اموزان از روی کتاب می خوانند. به دانش اموزان می گوییم که حرف (ط)در تلفظ باحرف (ت)یکسان است واز نظر استفاده درکلمات تفاوت دارد .

ارزشیابی پایانی

از دانش اموزان می خواهیم تا درباره دوران انقلاب توضیح وکلماتی که دارای حرف (ط)هستند راروی تخته سیاه بنویسند

تعیین تکلیف

به دانش آموزان می گوییم برای جلسه بعد ازخانواده های خود درباره ی انقلاب مطالبی را در کلاس ارائه دهند .

 

طرح درس روزانه بلدرچین وبرزگر

طرح درس روزانه کارنیک

طرح درس روزانه نویسنده بزرگ

  ,دانش ,درس ,اموزان ,انقلاب ,حرف ,    ,دانش اموزان ,دانش آموزان ,حرف ط ,5 دقیقه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

محیط پر نشاط در مدرسه چگونه است؟